NFL
Smutna wiadomość Szczegóły w komentarzu

Sławomir Wałęsa nie żyje. Służby przekazały już więcej szczegółów w sprawie syna byłego prezydenta Lecha Wałęsy. – Wczoraj (30 kwietnia 2025 roku – red.) policjanci wraz ze strażakami, na prośbę sąsiadów, weszli do mieszkania przy ulicy Dziewulskiego w Toruniu, gdzie ujawnili zwłoki 53-letniego mężczyzny. Nie nosiło ono śladów działania osób trzecich – wyjawiła dla “Super Expressu” aspirant Dominika Bocian, rzeczniczka toruńskiej policji. – Szczegółowe okoliczności i przyczyna zgonu mężczyzny są przedmiotem prokuratorskiego śledztwa – dodała aspirant w rozmowie z Radiem ESKA.
Na temat problemów syna wypowiedział się Lech Wałęsa w wywiadzie dla “Super Expressu” w 2020 roku. Jak ujawnił były prezydent Polski, rodzina Sławomira chciała go wysłać na odwyk. – Jestem zdecydowany, bo inne środki nie skutkują, choć on jest dość inteligentny. (…) Dziecko jest zawsze dziecko niezależnie od tego, w jakim stanie jest. Przykro mi bardzo, że nie możemy go wyleczyć, ale może post i modlitwa kiedyś go wyleczą. Kocham go, jak każde inne moje dziecko i każde następne, gdybym miał, to także bym kochał – wyjaśnił Wałęsa w rozmowie.
Do tematu powrócono w 2022 roku, gdy wywiadu udzielił także sam Sławomir. Syn Wałęsy ujawnił wtedy, że odstawił już alkohol, gdyż nie było go na niego stać. – Przestałem pić, bo wszystko jest drogie. To nie żaden odwyk to spowodował, tylko warunki ekonomiczne. Na razie nie dostałem wezwania na przymusowy odwyk. Czekam na rachunek za prąd i podwyżkę czynszu za mieszkanie. No nie mam na alkohol – skomentował również dla “Super Expressu”.
Przypomnijmy, że w styczniu 2017 roku w mediach pojawiła się informacja o śmierci młodszego brata Sławomira – Przemysława Wałęsy. Jak się okazało, mężczyzna również zmagał się z chorobą alkoholową. – Czasami z Przemkiem nie gadaliśmy nawet po pół roku, ale zawsze mogliśmy na siebie liczyć. Dzwoniłem do niego dzień po tym, jak opuścił ośrodek terapeutyczny. Martwiłem się o niego – opowiadał po śmierci brata Sławomir Wałęsa.
Jeśli borykasz się z uzależnieniem lub chcesz dowiedzieć się, jak możesz pomóc osobie bliskiej, możesz skontaktować się ze specjalistami, którzy dyżurują pod tymi numerami:
Ogólnopolski Telefon Zaufania uzależnienia (codziennie w godzinach 16-21): 800-199-990
Telefon Zaufania uzależnienia behawioralne (codziennie w godzinach 17-22): 800-889-880
Pomarańczowa linia dla rodziców dzieci pijących alkohol (od poniedziałku do piątku w godzinach 14-20): 801-140-068
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia (całą dobę): 800-120-002
