NFL
Odważna stylizacja podkreśliła walory gwiazdy

W Krakowie rozbrzmiały niezwykłe dźwięki, gdy o godzinie siedemnastej rozpoczął się monumentalny koncert. Dwustu artystów z szesnastu zakątków globu wzięło udział w tym modlitewno-muzycznym czuwaniu. Z serca Polski uczestnicy wydarzenia nawiązali duchową łączność z sanktuariami Miłosierdzia Bożego rozsianymi po wszystkich kontynentach. Jedno z tych wzruszających połączeń, skierowane było do Rzymu, do Sanktuarium Miłosierdzia przy Kościele Ducha Świętego na Sassia.
Choć pierwotne plany zakładały krótką
modlitwę i błogosławieństwo Papieża Franciszka dla tego przedsięwzięcia, ostatecznie koncert stał się także wzruszającą okazją do wyrażenia wdzięczności za jego wieloletnią posługę i cały pontyfikat. Jak podkreślali organizatorzy, to właśnie inspiracja płynąca od Franciszka dała impuls do stworzenia tego wyjątkowego dzieła – pragnienia niesienia światu przesłania miłosierdzia i pokoju. Przywołano słowa Jezusa przekazane przez św. Faustynę, które mówiły o tym, że ludzkość odnajdzie ukojenie, jedynie zwracając się z ufnością ku Bożemu Miłosierdziu.
Ojciec Święty Franciszek poruszył nasze serca i wezwał nas do działania. Jego świadectwo Miłosierdzia stało się dla nas inspiracją, aby w Roku Jubileuszu Nadziei odpowiedzieć na nie modlitwą – Symfonią Miłosierdzia – mówi Jan Mrowca, główny organizator
Polski kompozytor Bartłomiej Gliniak stworzył poruszającą symfonię do słów św. Faustyny Kowalskiej, która zabrzmiała tego wieczoru. Scena, na której wystąpili artyści, usytuowana była w pobliżu Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach – miejsca pielgrzymek św. Jana Pawła II, Benedykta XVI oraz Papieża Franciszka. Z tego świętego miejsca artyści transmitowali na żywo swój występ do Rzymu oraz do innych sanktuariów Miłosierdzia rozsianych po świecie, między innymi w Brazylii, Stanach Zjednoczonych, Tanzanii, na Filipinach i w Australii.
Podczas koncertu aktor Adam Woronowicz z przejmującą interpretacją odczytał fragmenty “Dzienniczka” św. Faustyny. Wszyscy zgromadzeni w Krakowie oraz ci, którzy łączyli się za pomocą telemostów z sześciu kontynentów, wspólnie oddali się modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia. Jedna z dziesiątek tej modlitwy rozbrzmiała w rzymskim kościele Ducha Świętego, symbolizując jedność w wierze i oddaniu Bożemu Miłosierdziu. Wydarzenie to było owocem współpracy Fundacji „Terra Divina” oraz Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II, których przedstawiciele wcześniej spotkali się z Papieżem Franciszkiem i otrzymali jego apostolskie błogosławieństwo.
Dziękujemy Ci, Ojcze Święty, za Twoją obecność i za Twoje słowa, które niosły pokój, oraz za Twoje gesty, które przemieniały świat. To Symfonia dla Ciebie, Drogi nasz Ojcze święty Franciszku! Chcemy Ci podziękować za to, że rozpalałeś nasze serca i uczyłeś nas czynienia Miłosierdzia. W pokorze i wdzięczności – tworzymy dalej tę melodię serc, niosąc Twoje przesłanie światu. – dodaje Jan Mrowca.
Inaugurację koncertu powierzono Edycie Górniak, która pojawiła się na scenie niczym biała gołębica w olśniewającej, białej kreacji z odważnym dekoltem. Po uroczystym otwarciu artystka połączyła swój głos z chórem zgromadzonych, oddając się wspólnej, żarliwej modlitwie.
Ten wzruszający moment stanowił silny akcent na początku muzycznej celebracji. Obecność Edyty Górniak i jej duchowe zaangażowanie nadały ton całemu wydarzeniu.
Zobaczcie sami.
