NFL
Nie żyje Krystyna Grochowska, gwiazda zespołu Alibabki. Poruszające pożegnanie piosenkarki

Zmarła Krystyna Grochowska, wokalistka legendarnych Alibabek. Przykrą wiadomość o jej śmierci przekazały koleżanki z zespołu. Piosenkarka odeszła w nocy 10 marca
Świat muzyki pogrążył się w żałobie. Nie żyje Krystyna Grochowska – jedna z gwiazd kultowego zespołu Alibabki. Miała 83 lata. Piosenkarka zmarła w nocy 10 marca. Informacja o jej śmierci ukazała się na profilu fanpage grupy. W zamieszczonym na nim nekrologu pożegnały ją koleżanki z zespołu. Artystki w poruszających słowach wspominają zmarłą przyjaciółkę.
Łączyła nas nie tylko praca, ale i więzi długoletniej przyjaźni. Krysiu, będzie nam brakowało Ciebie, Twoich artystycznych pomysłów i wizji, Twojej pogody ducha i życzliwości. Byłaś oddaną i serdeczną Przyjaciółką. Bardzo trudno pogodzić się z Twoją stratą, a żal i ból na zawsze pozostaną w naszych sercach. Całe życie szukałaś prawdziwej miłości, wiemy, że teraz ją znalazłaś – napisano.
Członkinie Alibabek złożyły również kondolencje rodzinie Grochowskiej. Pod wpisem zaroiło się od wpisów fanów, którzy wyrażają swój żal po śmierci utalentowanej wokalistki.
Krystyna Grochowska występowała w Alibabkach do lat 80. Później wycofała się z działalności artystycznej. Piosenkarka stroniła od show-biznesu i bardzo rzadko udzielała wywiadów.
Stanisław Tym nie żyje. Zmarł w wieku 87 lat
Zespół Alibabki został założony przez Zbigniewa Ciechana i Jana Rysińskiego w 1963 roku. Grupa zadebiutowała rok później w składzie: Anna Dębicka, Krystyna Grochowska, Anna Łytko, Wanda Orlańska, Alina Puk, Sylwia Rajchert. Utalentowane wokalistki początkowo tworzyły wyłącznie harcerskie utwory. Z czasem poszerzyły repertuar, a ich przeboje śpiewała cała Polska!
Alibabki uważane są dzisiaj za jeden z najważniejszych polskich zespołów muzycznych lat 60. i 70. XX wieku. Utwory “Kwiat jednej nocy”, “Dom w malwy malowany” czy “Kapitańskie tango” na zawsze zapisały się w historii polskiej muzyki. Alibabki chętnie współpracowały też z innymi artystami, w tym z Czesławem Niemenem, Budką Suflera, Marylą Rodowicz czy Skaldami.
Śpiewające dziewczyny epatowały urodą oraz młodością bez problemu łamiąc serca widzów i dziennikarzy. O ich sukcesie zadecydował jednak ogromny talent, co szybko odnotowano w branży muzycznej. Lista zespołów czy wykonawców z lat 60. i 70. którym towarzyszyły Alibabki jest niezwykle długa – opowiadał Sławomir Koper w programie “Historia z Koprem”.
